ЕвропаЕвропа.Портал

Во Романија повеќе од 9.000 новозаразени, 171 лице починале од Ковид-19

Во Романија во последните 24 часа се потврдени 9.005 нови случаи на коронавирусот, а 171 лице починале, соопшти кризниот штаб на земјата.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close