ЕвропаЕвропа.Портал

Во Романија нов црн рекорд – заразени 6.546 лица

Бројот на новозаразени со коронавирусот во Романија се зголеми за 6.546, на вкупно 235.586, соопшти денеска Стратешката комуникациска група (ГЦС).

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close