Svet.SlajderБалканБалкан.Портал

Во Романија изречени затворски казни за поранешна министерка и ќерката на Басеску

Судот во Романија денеска ги осуди Елена Удре, поранешна министерка и Јоана Басеску, ќерка на поранешниот претседател Трајан Басеску, на затворски казни за „перење пари“ и примање мито за време на претседателската кампања во 2009 година.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close