Svet.SlajderСвет

Во развој втора генерација вакцини против Ковид-19

Станува збор за единечна доза на вакцина која користи mRNA технологија, слична на успешната вакцина развиена од Фајзер/Бионтек и Модерна.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close