Svet.SlajderБалканБалкан.ПорталДописници Свет

Во првиот квартал од годината албанските иселеници испратиле дознаки во вредност од 169 милиони евра

Пандемијата услови иселениците да користат се повеќе и повеќе официјални канали за нивните дознаки главно преку банкарскиот систем или операторите за трансфер на пари, како резултат на блокирање на границите што го попречуваат нивното пристигнување во земја, наведува Банката.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close