СветСвет.Портал

Во протестите во Мјанмар приведени околу 500 луѓе

Воената хунта на Мјанмар издаде потерници против шест познати личности во државата со обвинение за поттикнување штрајкови што парализираа многу владини канцеларии на протестите против пучот овој месец.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close