Svet.SlajderСветСвет.Портал

Во протестите во Либан две лица загинаа, десетици повредени

Две лица загинаа, а десетици се повредени во Бејрут, во судирите меѓу полицијата и антивладините демонстранти, кои протестираат поради економската криза во земјата.

Back to top button
Close
Close