Svet.SlajderСветСвет.Портал

Во протестите во Ирак загинаа 72 лица

Билансот на убиените во текот на четиридневните насилни немири во Ирак се зголеми на 72 убиени и стотици повредени, соопштија денеска полицијата и здравствените служби.

Back to top button
Close
Close