0_Спорт.ПорталСпортСпорт.СлајдерФудбал

Во Приштина откриен споменик на косовската фудбалска легенда Фадиљ Вокри

Во главниот град на Косово денеска попладне беше откриен споменикот на легендата на косовскиот и југословенскиот фудбал, поранешиот претседател на Фудбалската федерација на Косово (ФФК), Фадиљ Вокри, кој почина од срцев удар во 2018 година, на 58-годишна возраст, јави дописникот на МИА од Приштина.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close