Kultura.SlajderДописници МКДКултураКултура.ПорталОпштински вести

Во Прилепскиот театар премиера на претставата „Каменот“

Во прилепскиот народен театар „Војдан Чернодрински“ денеска ќе биде изведена претставата „Каменот“ од Мариус Фон Мајебург, во режија на Кристина Димитрова. Тоа е прва претстава од почетокот на пандемијата и од годинашната програма.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close