БизнисБизнис.ПорталДописници МКДОпштински вести

Во Прилеп зголемен интересот за самовработување и почнување сопствен бизнис

Во Прилеп е зголемен интересот за костиење грант за самовработување и отворање сопствен бизнис, констатираат од центарот за вработување во Прилеп каде денеска се потпишаа 35 договори до вкупно 116 договори годинава за користење на оваа мерка на Агенцијата за вработување.

Back to top button
Close
Close