БизнисБизнис.ПорталБизнис.СлајдерДописници МКДМКДОпштински вести

Во Прилеп тутунарите постигнаа договор со откупувачите, а посредуваше министерот Хоџа. Нема повеќе блокади на патиштата

Откупот на тутунот непречено да продолжи, реална процена на квалитетот на родот, а министерот за земјоделство секојдневно да објавува колкави количества и по која цена се откупуваат. Ова е договорот што го постигнаа и го потпишаа тутунарите, откупувачите со посредство на министерот за земјоделство Хоџа по повеќечасовната средба во Прилеп. Со ова се откажуваат блокадите на патиштата.

Back to top button
Close
Close