Kultura.SlajderДописници МКДКултураКултура.Портал

Во Прилеп отворена ексклузивна изложба на фотографии, првпат во земјава

Во ликовниот салон на прилепскиот Центар за култура „Марко Цепенков“ попладнево е отворена изложбата на фотографии „Диего и Фрида, насмевка на половина пат“. Оваа ексклузивна изложба, која е отворена поради соработката на Центарот со Амбасадата на Мексико во Белград, е првпат во земјава и во Прилеп.

Back to top button
Close
Close