Дописници МКДКултураКултура.ПорталОпштински вести

Во Прилеп е отворена изложбата на Владимир Темков

Во ликовната галерија на прилепскиот центар за култура „Марко Цепенков“ од денеска до први јули, е отворена изложбата на дела од Владимир Темков. Пред прилепчани, уметникот Темков се претставува со 22 дела од циклусот „Бојата на небото и водите во Тиквешијата“.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close