0_Македонија.ПорталОпштество

Во прекин патот Прилеп-Крушево поради сообраќајка кај село Славеј

Поради сообраќајна незгода кај село Славеј, сообраќајот на патниот правец Прилеп – Крушево е во прекин за сите видови на возила.

Скопје, 19 јуни 2020 (МИА) –  Поради сообраќајна незгода кај село Славеј, сообраќајот на патниот правец Прилеп – Крушево е во прекин за сите видови возила.

Информацијата за прекинот на сообраќајот ја соопшти вечерва Автомотозојузот на Македонија.лв/см/

фото: МИА архива

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close