0_Web_Насловна-слајдерБалканБалкан.ПорталСвет.Слајдер

Во пожарите во Турција досега загинаа четири лица, евакуирани стотици туристи

Едно лице загина во пожарот кој вчера попладне почна во турскиот туристички град Мармарис во провинцијата Мугла и кој се уште не е ставен под контрола. Со тоа бројот на жртви од повеќедневните пожари во Турција се искачи на четири лица.

Back to top button
Close
Close