Svet.SlajderБалканДописници Свет

Во пожар во привремен бегалски камп во Грција загина дете

Во пожар што од засега непознати причини изби во привремен бегалски камп во близина на грчкиот град Тива, животот го загуби дете на возраст од шест-седум години, дел од седмочлено семејство, јави дописничката на МИА од Атина.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close