0_Web_АктуелноSvet.SlajderЕвропаЕвропа.Портал

Во пожар во Полска повредени девет лица и уништени десетици куќи

Во голем пожар во село во јужна Полска делумно или целосно се уништени повеќе од 30 згради, а повредени се девет лица.

Back to top button
Close
Close