0_Спорт.ПорталФудбал

Во последните седум години премиерлигашите со најмалку потрошени пари на последниот ден од трансфер-рокот

Клубовите од Премиер лигата потрошија 25 милиони фунти во последниот ден од зимскиот преоден рок во 2020 година. Ова е најмала сума од 2013 година.

Лондон, 3 февруари 2020 (МИА) – Клубовите од Премиер лигата потрошија 25 милиони фунти во последниот ден од зимскиот преоден рок во 2020 година. Ова е најмала сума од 2013 година.

Во 2013 година само 10 милиони се потрошени истиот ден.

Највисоката стапка на трошење останува во 2018 година, кога за засилувања се дадени 180 милиони фунти. зс/

Таг
Back to top button
Close
Close