Дописници МКДОпштински вести

Во посета на општина Пласница новиот координатор на ТИКА Халим Омер Согут

Во посета на општина Пласница денеска беше новиот координатор на Турска агенција за соработка и координација - ТИКА во С. Македонија Халим Омер Согут и неговите соработници, при што ои остварија средба во просторите на општината со в.д.градоначалникот Елсан Нурчески.

Back to top button
Close
Close