0_МИА Истражува.ПорталДописници МКДРепортажа

Во посета на Македонската соба и Димовско маало во село Драмче

Во делчевското село Драмче и популарното Димовско Маало веќе 15 години постои етнолошки музеј наречен Македонска соба. При посетата на местото на влезот на ранчот каде се наоѓа музејот, не пречека Ацо Десподовски, жител на Драмче, кој е повратник во селото и кој приказната ја започна почнувајки од влезот на местото.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close