Svet.SlajderЕвропаЕвропа.Портал

Во Португалија враќаат ограничувачки мерки поради бран од „Делта“ инфекции

Португалија ги враќа ограничувањата откако странски туристи предизвикаа зголемување на нови инфекции со Ковид-19 само по еден месец откако се отвори државата за патувања. Новите мерки ќе бидат воведени во регионот на Лисабон и во туристичкиот Алгарве Албуфеира, познат по своите плажи.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close