Svet.SlajderЕвропаЕвропа.Портал

Во Португалија во јануари од последици од Ковид-19 починале 5.576 луѓе

Податоците на португалската Управа за јавно здравје (ДГС) покажуваат дека во јануари 5.576 лица починале од последици од Ковид-19 , што е 44,7 проценти од вкупните 12.482 смртни случаи од март минатата година, кога заразата почна да се шири во земјата

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close