0_Web_Насловна-слајдер0_Македонија.ПорталMakedonija.SlajderОпштество

Во пораст заразените со Ковид-19, се очекуваат првите количини од вакцината Спутник V

Како што најави премиерот Зоран Заев, в недела во земјава треба по ДХЛ да стигнат првите количини од руската вакцина Спутник V, кои се наменети за три илјади граѓани. Тоа го потврди и министерот за здравство Венко Филипче кој рече дека првите количини од  руската вакцина Спутник ќе стигнат в недела со специјален транспорт, преку компанијата „ДХЛ“, во соодветно пакување, ладен ланец, со запазување на температурите.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close