СветСвет.Слајдер

Во поплавите во Кина загинаа 21 човек

Во пет градови од централната кинеска провинција Хубеи во сила е црвено предупредување од невреме, откако во поплавите предизвикани од обилните дождови загинаа 21 лице, а околу 6.000 луѓе се евакуирани

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close