СветСвет.Слајдер

Во поплавите во Кина досега загинаа најмалку 300 лица

Најмалку 302 лица загинаа, а 50 се водат како исчезнати во поплавите по обилните дождови што неодамна ја погодија кинеската провинција Хенан, јавува Анадолија.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close