0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталОпштество

Во понеделник почнува уписот во средно образование

Од понеделник почнува запишувањето во прва година средно образование во учебната 2021/2022 година. Според Конкурсот на Министерството за образование и наука, во јавните средни училишта слободни се 30 053 места во 913 паралелки во 109 средни училишта.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close