Svet.SlajderЕвропаЕвропа.Портал

Во Полска возрасните луѓе нема да добијат вакцина АстраЗенека

Возрасните луѓе во Полска нема да добијат вакцина АстраЗенека против Ковид-19, изјави денеска советникот на полскиот премир задолжен за вакцинација Михал Дворчик, додавајќи оти конечната одлука ќе биде донесена по препорака на медицинските експерти

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close