ЕвропаЕвропа.Портал

Во Полска спречен терористички напад во стилот на Брејвик

Полската полиција уапси двајца членови на група осомничена за планирање напади врз муслимани, инспирирани од чинот на норвешкиот масовен убиец Андерс Беринг Брејвик и напаѓачот на Нов Зеланд Брентон Тарант, соопшти денеска полската служба за безбедност.

Back to top button
Close
Close