Svet.SlajderЕвропаЕвропа.Портал

Во Полска рекорден број заразени, здравствениот систем пред колапс

Во Полска во последните 24 часа се потврдени 1.040 нови случаи на коронавирус, што е највисок дневен биланс од почетокот на епидемијата.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close