Svet.SlajderЕвропа

Во Полска пристингна десетина американски авиони ловци Ф-15 и Ф-16

Европската команда на Вооружените сили на САД во рамките на воените вежби во Полска префрли десетина авиони ловци, изјави полскиот министер за одбрана Матиуш Блашчак.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close