Svet.SlajderЕвропаЕвропа.Портал

Во Полска потврдена јужноафриканската варијанта на коронавирус

Јужноафриканската варијанта на коронавирус е откриена во Полска, потврди денеска министерот за здравство Адам Ниџиелски кога неговото Министерство соопшти дека започнува трет бран на инфекцијата во земјата и дека има големо дневно зголемување на бројот на случаи.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close