Svet.SlajderЕвропаЕвропа.Портал

Во Полска, цената на јајцата се зголеми поради ширењето на птичјиот грип

Ширењето на птичјиот грип го погоди снабдувањето со јајца во Полска поради загубата на кокошки несилки, а болеста предизвика проблеми и кај другите големи производители во Европа, поттикнувајќи го зголемувањето на цените.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close