Дописници МКДОпштествоХроникаХроника.Портал

Во полицијата е пријавен вчерашниот инцидентот во Струмичката болница по смртта на деветмесечно дете

Докторка од Струмичката болница пријави вербални закани од непознато лице и се работи на целосно расчистување и документирање на случајот, информираше портпаролката на СВР Струмица, Хризантема Рендевска, по вчерашниот инцидент кога еден од роднините на деветмесечното бебе, кое почина во болницата, бурно реагирал.

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close