СветСвет.ПорталСвет.Слајдер

Во поголемиот дел од Калифорнија воведен карантин

Околу 85 проценти од граѓаните на американската сојузна држава Калифорнија од денеска во следните три недели ќе бидат во карантин. Приближно 80 милиони луѓе во Калифорнија и за Божиќ ќе бидат затворени со цел да се запре ширењето на новиот коронавирус

Back to top button
Close
Close