СпортФудбал

Во подготвителен фудбалски натпревар, пехчевски „Кит Го“ славеше над „Осогово“ од Кочани

Фудбалерите на „Кит-Го“од Пехчево го одиграа првиот пријателски натпревар на домашен терен, во рамки на подготовките за пролетниот дел од сезоната во Втората фудбалска лига - Исток во која досега двапати гостуваа.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close