0_Магазин.ПорталПатувања

Во Подгорица отворен парк посветен на Балашевиќ

Кога тага завладеа во Подгорица, како и во целата поранешна Југославија, сите имавме чувство дека изгубивме некој наш, некој најблизок. Не можевме да ги најдеме зборовите за да го опишеме тоа чувство на тага. Затоа, чувствувајќи ја потребата, поради сè што тој ни даде, на помладите, но и на постарите, решивме да му се оддолжиме на „панонскиот морнар“, не со зборови, туку со дела!, рече Вуковиќ.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close