БалканДописници Свет

Во Пловдив отворена епископската базилика на Филипопол

Свечено беше отворена најголемата ранохристијанска црква на територијата на Бугарија, обновена во градот Пловдив, епископската базилика на Филипопол, јави дописникот на МИА од Софија.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close