КултураКултура.ПорталКултура.Слајдер

Во Пловдив ќе биде прoмовирана книгата на македонскиот писател Сашко Насев

Македонскиот писател Сашко Насев денеска ќе го промовира својот роман „Средби со ѓаволот“, во рамките на престижната културна манифестација „Пловдив чита“, јави дописникот на МИА од Софија.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close