Svet.SlajderСветСвет.Портал

Во Перу околу 500 функционери преку ред примиле вакцина против Ковид-19

Претседателот на Перу, Франциско Сагасти денеска изјави дека 487 владини службеници, вклучително и поранешниот министри за надворешни работи и за здравство, ги искористиле своите привилегирани позиции за тајно да се вакцинираат против Ковид-19 пред да биде предвидено со државниот план за имунизација

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close