СветСвет.Портал

Во Панама 1.801 заразени со коронавирусот, 46 починати

анамското Министерство за здравство објави дека во земјата се регистрирани 1.801 случаи на коронавирусот, што претставува зголемување за 128 во однос на претходниот ден.

Панама, 5 април 2020 (МИА) – Панамското Министерство за здравство објави дека во земјата се регистрирани 1.801 случаи на коронавирусот, што претставува зголемување за 128 во однос на претходниот ден.

Бројот на починати се зголеми за пет – на вкупно 46 жртви. јт/

Таг
Back to top button
Close
Close