Svet.SlajderСвет

Во пакистанската провинција Синд невакцинираните државни службеници нема да добиваат плата

Главниот министер на пакистанската провинција Синд, Мирад Али Шах изјави дека државните службеници кои ќе одбијат да се вакцинираат против Ковид-19 од идниот месец нема да добиваат плата

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close