Svet.SlajderСветСвет.Портал

Во Пакистан е уапсен лидерот на опозицијата Шахбаз Шариф

Не се плашиме од апсења, рече Маријум Аурангзеб, портпарол на Пакистанската муслиманска лига (ПМЛ-Н), партијата која е основана од братот на Шахбаз Шариф, поранешниот премиер Наваз Шариф.

Back to top button
Close
Close