0_Web_АктуелноSvet.SlajderБалканБалкан.Портал

Во организација на австриската влада во Виена се одржува конференција за Западен Балкан

Австрискиот канцелар Себастијан Курц ги покани премиерите на Западен Балкан на конференција на која, пред се, ќе разговараат за европската перспектива, но и за борбата против Ковид-19, економската поддршка по кризата и заедничката борба против илегалната миграција.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close