СветСвет.Портал

Во Јордан преговори за размена на затвореници меѓу Хутите и јеменската Влада

Јеменската бунтовничка група Хути и Владата поддржана од Саудиска Арабија, кои војуваат скоро шест години, денеска во Аман почнаа нови преговори за размена на затвореници, со посредство на официјални претставници на Обединетите нации, соопштија претставници на ОН и Јемен.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close