Општински вестиСкопје

Во општина Ѓорче Петров одбележан Светскиот ден на енергетска ефикасност

Градоначалникот на општина Ѓорче Петров, Александар Наумоски денеска по повод Светскиот ден на енергетската ефикасност ја посети градинката „Росица“, клон Калинка во Хром, која е дел од проектот за поставување фотонапонски панели и хибридни сончеви колектори како замена за производство на електрична енергија и топла вода. 

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close