ОпштествоОпштински вестиСкопје

Во Општина Центар сакционирани 143 возачи 

На територијата на Општина Центар вчера се изречени вкупно 143 мерки од кои 18 за возење без возачка дозвола, 11 за нерегистрирани возила, 17 за возење под дејство на алкохол и 92 останати прекршоци.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close