Дописници МКДОпштински вести

Во Општата болница – Кочани се намалуваат дел од капацитетите за пациентите со КОВИД

Намалувањето на бројот позитивни лица и пациенти со КОВИД-19, што е регистрирано од почетокот на оваа година, придонесе за ослободување на дел од капацитетите во Општата болница со проширена дејност во Кочани.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close