Видео изјаваСветСвет.ПорталСвет.Слајдер

Во Оманскиот залив потона запалениот ирански воен брод (ДПЛ)

Најголемиот брод на иранската морнарица потона во Оманскиот залив по пожарот што избувна синоќа, откако екипажот успеа да се евакуира.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close