ОпштествоХроникаХроника.Портал

Во Охрид приведен скопјанец баран со потерница

Полицијата од СВР Охрид, вчера во 21 часот на кеј „Македонија“ во Охрид, врз основа на судска наредба, го привела А.В.(31) од Скопје за издржување казна затвор од шест месеци за сторено кривично дело по член 144 од Кривичниот законик.

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close